Zpráva s varováním
Pro jeden či více z modulů nebo témat vzhledu na webu existují aktualizace. Pro zajištění správné funkčnosti webu je třeba co nejdříve provést aktualizace. Podívejte se na stránku dostupné aktualizace pro více informací a nainstalujte chybějící aktualizace.
Access blocked
You need to upgrade Drupal CMS security. Actually core version 7.67.
Chybová zpráva
Warning: Invalid argument supplied for foreach() ve funkci element_children() (řádek: 6608 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: Illegal string offset '#children' ve funkci drupal_render() (řádek: 6065 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: Illegal string offset '#children' ve funkci drupal_render() (řádek: 6075 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: Illegal string offset '#children' ve funkci drupal_render() (řádek: 6113 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: Illegal string offset '#printed' ve funkci drupal_render() (řádek: 6120 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: require_once(kct17commonmethodsclanek.php): failed to open stream: No such file or directory ve funkci require_once() (řádek: 344 v souboru common_methods.php).
Warning: session_id(): Cannot change session id when session is active ve funkci drupal_session_regenerate() (řádek: 375 v souboru C:\xampp\htdocs\kct-www\cms\includes\session.inc).
Error Messages
Warning: Invalid argument supplied for foreach() ve funkci element_children() (řádek: 6608 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: Illegal string offset '#children' ve funkci drupal_render() (řádek: 6065 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: Illegal string offset '#children' ve funkci drupal_render() (řádek: 6075 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: Illegal string offset '#children' ve funkci drupal_render() (řádek: 6113 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).
Warning: Illegal string offset '#printed' ve funkci drupal_render() (řádek: 6120 v souboru /data/www/kct.cz/htdocs/www/cms/includes/common.inc).

Jste zde

Domů

České dráhyČeské dráhy mění tarify od 1. září 2018

Cestujte nově se slevou 75 %!

Od 1. září 2018 zlevňují České dráhy (ČD) cestování pro děti, studenty a důchodce ve všech vlacích Českých drah. Jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě jsou v prodeji od 1. září 2018. Cestující ve věku 6–18 let a studenti ve věku 18–26 let si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění na zvolené trati se slevou 75 %. Nové slevy mění pravidla i pro jiné cestující a pro In Kartu.

Poznámka 14. září 2018

  • Nově budou České dráhy (ale i všichni ostatní vlakoví a autobusoví dopravci) dávat slevy nikoliv z obyčejného jízdného, ale z z nejnižší dostupné ceny na jednotlivých spojích. Přikázalo jim to Ministerstvo dopravy. (info Lidové noviny)

Poznámka 22. září 2018

  • České dráhy nabízejí na internetu slevy, které jinde nenajdete. Ušetřit můžete i stokoruny na jediné trase. ČD v posledních dnech totiž zrušily řadu slev pro běžné cestující. Sice je částečně nahrazují novými nabídkami, jenže po těch se musí zákazníci pídit. Na pokladně už je k mání jenom malá část z nich, po nejširší nabídce je třeba zamířit na internet. Dráhy nabízejí pro běžné cestující pro jednosměrné cesty po Česku dva druhy zvýhodněných cen: akční a superakční jízdenky. (info Lidové noviny)

Railjet, foto Wikimedia Commons

Nové slevy

Děti do 6 let

Děti do 6 let za za cestu ve 2. třídě nic neplatí, pokud cestují v doprovodu osoby starší 10 let (s jednou osobou starší 10 let mohou bezplatně cestovat maximálně 2 děti do 6 let). Pro děti do 6 let je třeba mít bezplatnou jízdenku z nástupní do cílové stanice. Získáte ji bez formalit i u průvodčího.

Každé další dítě do 6 let, nebo dítě do 6 let bez doprovodu, zaplatí jízdné se slevou 75 %.

Děti od 6 do 15 let

Děti od 6 do 15 let mají automaticky slevu 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě, přičemž věk nijak neprokazují ani při nákupu jízdenky, ani při kontrole jízdenek průvodčím. Se slevou 75 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase.

Mladí od 15 do 18 let

Mladí ve věku od 15 do 18 let si mohou koupit jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě, ale při kontrole jízdenek musí průvodčímu prokázat svůj věk osobním dokladem, žákovským průkazem nebo jiným úředně nebo dopravcem vydaným průkazem, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení a datum narození. Se slevou 75 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase. Bez prokázání věku není možné využít slevu 75 %.

Studenti od 18 do 26 let

Studenti s platným průkazem ISIC nebo platným žákovským průkazem (žákovský průkaz ověřují na počkání i ČD) si mohou koupit jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě. Se slevou 75 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase. Sleva se již neváže na místo bydliště ani studia uvedené na žákovském průkazu a je možné ji využít po celé ČR. Zároveň je možné slevu využít i o prázdninách bez jakéhokoliv časového omezení. Při kontrole jízdenek ve vlaku je nutné průvodčímu předložit platný průkaz ISIC nebo platný žákovský průkaz, bez kterých není možné využít slevu 75 %.

Cestující nad 65 let

Všichni cestující ve věku nad 65 let si mohou koupit jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě, ale při kontrole jízdenek musí průvodčímu prokázat svůj věk osobním dokladem nebo jiným úředně nebo dopravcem vydaným průkazem, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení a datum narození. Pro zvýhodněné cestování tedy stačí občanský průkaz. Bez prokázání věku není možné využít slevu 75 %.


Změny u stávajících slev

Důchodci do 65 let a invalidní důchodci

Jste důchodce a ještě vám nebylo 65 let? Do nových slev nejsou zahrnuti důchodci do 65 let a invalidní důchodci, pro ně ČD nabízí pořízení In Karty se slevovou aplikací IN 50 Důchodce. Aplikace IN 50 Důchodce je určena pro osoby mladší 65 let, které pobírají důchod starobní nebo invalidní pro invaliditu 3. stupně nebo osoby po dovršení 60 let pobírající vdovský či vdovecký důchod. S aplikací IN 50 Důchodce si kupujete jízdenky se slevou 50 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. i 1. třídě.

Mám In Kartu a už se mi nevyplatí

Máte In Kartu se slevovou aplikací IN 25, IN 50, IN Důchodce, IN Senior nebo IN 100 a místo ní budete nyní využívat jízdenky se slevou 75 %? Od 1. září 2018 nebude možné kombinovat aplikace na In Kartě se státními 75 % slevami, s In Kartou tedy už nezískáte další dodatečnou slevu. Nově již ČD nebudou prodávat slevové aplikace na In Kartě, kterých se to týká. Vaši stávající platnou slevovou aplikaci na In Kartě můžete počínaje 1. září 2018 vrátit, nejpozději však 30. dubna 2019, a ČD vám vrátí poměrnou část z její ceny. Návratek nevyužité poměrné části bude proveden vždy k 1. září 2018, a to i v případě, že si o vrácení požádáte i později (nejpozději do 30. dubna 2019). Výjimkou je IN Senior, kde rozhodným datem pro návratek bude vždy datum podání žádosti. Vrátit je možné aplikace IN 25 1/1 pro cestující do 26let, IN 25 1/2 pro děti do 15 let, IN 50 pro mládež 15 až 26 let, IN 50 Důchodce, IN Důchodce, IN Senior, IN 100 – podle věku držitele. Všechny aplikace, kterých se týká možnost vrácení, lze vrátit na libovolné pokladní přepážce ČD. Jedinou výjimkou jsou aplikace pořízené za věrnostní ČD Body, které lze vrátit pouze prostřednictvím e-shopu.

Samotnou In Kartu nevracejte a můžete ji využívat k prokazování věku, jako nosič jízdenek z e-shopu ČD nebo třeba nově jako nosič časového kupónu integrovaného dopravního systému PID Lítačka. Studenti od 18 do 26 let si na In Kartu mohou nahrát také platný žákovský průkaz.

Aplikace IN Senior na In Kartě

Máte aplikaci IN Senior? Stávající aplikaci IN Senior můžete i nadále využívat po celou dobu její platnosti, nebo se můžete rozhodnout pro její vrácení a ČD vám vrátí poměrnou část, kterou nevyužijete. Bonusem aplikace IN Senior je nyní sleva 50 % z obyčejného jízdného v 1. třídě. Nově už aplikaci IN Senior neprodáváme. V případě, že se rozhodnete IN Senior vrátit, doporučujeme tak učinit počínaje dnem 1. září 2018 co nejdříve, aby návratek byl co nejvyšší.

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P

Jste držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P? Vše zůstává jako doposud, včetně slev a možnosti zakoupení aplikace IN 25 1/4 za stávající ceny.


Kompletní informace a pravidla slev naleznete v Tarifu Českých drah pro vnitrostátní přepravu cestujících a zavazadel TR10

 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy